Zawodnik NBA przechodzi do GTK Gliwice

Data: 2022-09-04 Komentarze: 0

Zawodnika z tak bogatym CV w Gliwicach jeszcze nie było. Terrance Eugene Ferguson Jr. ma za sobą ponad 200 rozegranych spotkań i blisko 1000 zdobytych punktów w najlepszej lidze świata NBA, a w nadchodzącym sezonie ma stanowić o sile ataku GTK.

- Odniosłem bardzo dobre wrażenie i myślę, że trener nie tylko myśli o klubie, ale również o indywidualnym rozwoju poszczególnych zawodników. To dla mnie ważne i spowodowało, że zaufałem mu - przyznaje Ferguson.

Ferguson urodził się w Tulsy w stanie Oklahoma. Szkołę średnią Advanced Preparatory International ukończył w Dallas. W ostatnim roku nauki w 2016 roku w rankingu stacji ESPN znalazł się na 11. miejscu w rankingu najbardziej perspektywicznych zawodników. Sezon zakończył ze średnimi 17.0 punktu, 3.5 zbiórki i 2.0 asysty i w nagrodę otrzymał zaproszenie na coroczny mecz McDonalda dla najlepszych absolwentów. Ferguson bronił również barw młodzieżowych reprezentacji USA i począwszy od roku 2013 co rok przywoził złote medale z imprez mistrzowskich. Najpierw w kategorii U16 mistrzostwo Ameryk, a następnie w kategoriach U17 i U19 mistrzostwo świata. W barwach reprezentacji w trakcie elitarnego turnieju Nike Hoop Summit poprowadził kadrę do wysokiego zwycięstwa nad drużyną Reszty Świata 101:67 samemu zdobywając 21 punktów, trafiając aż siedem rzutów z dystansu i pobijając dotychczasowy rekord ilości trafień zza linii 6,75 m. Kilka dni później wygrał konkurs wsadów w turnieju Ballslife.

Źródło: gtk.gliwice.pl. Zdjęcie gtk.gliwice.pl.

Przygotował: sportowa.tv

Tagi: Terrance Eugene Ferguson, GTK Gliwice