XPress >> Inne

Startuje LOTTO SuperLIGA 2023!

Data: 2023-03-03 Komentarze: 0

Już wkrótce ruszy LOTTO SuperLIGA 2023, jedyna odbywająca się w tak unikalnym formacie zawodowa liga tenisa ziemnego na świecie. Partnerem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. Natomiast 1. LIDZE (drugi poziom rozgrywek) patronuje marka forBET. Tegoroczny sezon przyniesie kilka nowinek i innowacji.

LOTTO SuperLIGA to innowacyjny projekt zawodowej ligi tenisa ziemnego, której premierowa edycja wystartowała w 2022 roku, w 100. rocznicę powstania Polskiego Związku Tenisa. Unikalna formuła, mająca wyłonić drużynowego mistrza Polski, zakończyła się sukcesem sportowym oraz organizacyjnym. Kibice w kraju mogli obejrzeć zawodników i zawodniczki z szerokiej, światowej czołówki.

W ramach rozgrywek LOTTO SuperLIGA na kortach pojawili się między innymi: zajmujący 47. pozycję w światowym rankingu ATP, sensacja tegorocznego Australian Open, Czech Jiri Lehecka, czy 54. „rakieta” Fin Emil Ruusuvuori. Wśród kobiet największą gwiazdą była sklasyfikowana obecnie na 27. miejscu w rankingu WTA Chorwatka Petra Martic. W rozgrywkach występowały również największe gwiazdy polskiego tenisa ostatnich lat – Agnieszka i Ula Radwańskie, Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz czy tegoroczny finalista gry podwójnej w Australian Open Jan Zieliński. Do LOTTO SuperLIGA została zgłoszona również 21. w rankingu WTA Magda Linette. Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 profesjonalnych zawodników, z czego blisko 1/3 zaliczyła w zeszłym sezonie przynajmniej jeden występ w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema

W LOTTO SuperLIGA 2023 w sezonie zasadniczym zagra osiem zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała, CKT Grodzisk Mazowiecki, KT Kubala Ustroń, WKT Mera Warszawa, KS Górnik Bytom, PARK TENISOWY OLIMPIA Poznań, AZS TENIS Poznań oraz WKS GRUNWALD Poznań (awans z forBET 1 LIGA).

Pierwsza kolejka sezonu zasadniczego odbędzie się w dniach 6-7 maja, natomiast ostatnia w dniach 12-13 sierpnia. Mecz barażowy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zaplanowany jest na 3 września br. Z kolei FINAL FOUR, gdzie cztery najlepsze zespoły z sezonu zasadniczego rozegrają finałowy turniej o tytuł i medale Drużynowych Mistrzostw Polski, odbędzie się w grudniu br. Dokładny kalendarz gier poznamy 14 marca br. podczas oficjalnego losowania, które transmitowane będzie w Polsat Sport.

Dynamiczny rozwój projektu podkreśla nowe, odświeżone logo rozgrywek. Powstało ono na bazie zeszłorocznej identyfikacji wizualnej, stworzonej na potrzeby odbywającego się w Zielonej Górze FINAL FOUR i spotkało się z ciepłym przyjęciem środowiska tenisowego. W dalszym ciągu organizowane będą spotkania kolejki. Tym razem jednak to kluby będą rywalizować o przyznanie im tego statusu, co powinno skutkować większą atrakcyjnością rozgrywek oraz łączeniem formatu profesjonalnych zmagań sportowych z piknikiem o charakterze rekreacyjnym.

– Chcemy, aby spotkania kolejki poza byciem prawdziwym sportowym świętem, stanowiły również platformę dla klubów do budowania oferty eventowo-rekreacyjnej oraz płaszczyznę łączenia lokalnego biznesu – dodaje Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Bardziej szczegółowe informacje o bieżącej oraz poprzedniej edycji LOTTO SuperLIGA znajdują się na oficjalnej stronie projektu: https://sliga.org/ .

Przygotował: LOTTO SuperLIGA

Tagi: LOTTO SuperLIGA