Sebastian Górski nowym piłkarzem Chrobrego

Data: 2023-02-16 Komentarze: 0

Występujący na pozycji lewego obrońcy i lewego pomocnika Sebastian Górski z Lechii Zielona Góra podpisał z Chrobrym półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o dodatkowy rok i rozpoczął z drużyną przygotowania do rundy wiosennej.

Sebastian Górski pochodzi z województwa lubuskiego i jego kariera w dużej mierze związana jest z klubami tego obszaru. Urodził się w Kostrzynie i początkowo szkolił się w miejscowej Celulozie, z której jednak jeszcze jako junior przeniósł się do UKP Zielona Góra. W Zielonej Górze, na raty, grał przez 10 lat, a z dzisiejszą Lechią występował zarówno w drugiej, jak i trzeciej lidze.

W latach 2014-2016 był też zawodnikiem trzecioligowej Formacji Port 2000 Mostki, a 2021 roku indywidualnie awansował na pierwszoligowy poziom. Po 16 meczach w rundzie jesiennej 3 Ligi 2020/21 w barwach Lechii, zimą przeszedł do Puszczy Niepołomice, w której spędził w sumie półtora roku. Przez ten czas wystąpił w 39 meczach Fortuna 1 Ligi i Pucharu Polski.

Przez ostatnie pół roku ponownie grał w Lechii Zielona Góra, do której powrócił po raz drugi w karierze. Choć tym razem był to krótki, to udany okres. Zagrał w 14 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki, a razem z zespołem rundę zakończył na 5 miejscu w 3 Lidze, całą jesień przypieczętowując awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zielonogórzanie z Sebastianem Górskim w składzie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała po jego bramce w dogrywce oraz Jagiellonię Białystok.

Przygotował: Chrobry Głogów

Tagi: Chrobry Głogów, Sebastian Górski