XPress >> Koszykówka

Rekord kariery Jeremiego Sochana!

Data: 2023-01-29 Komentarze: 0

Po jednym meczu nieobecności Jeremy Sochan wrócił do gry i zdobył aż 30 punktów przeciwko Phoenix Suns. Jego San Antonio Spurs doprowadzili do dogrywki, ale w niej Słońca okazały się mocniejsze i wygrały 128:118.

Jeremy Sochan spędził na boisku 40 minut i zdobył aż 30 punktów, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze (8/19 za 2, 3/6 za 3 i 5/5 za 1). Zebrał z tablic osiem piłek i zaliczył też pięć asyst. Wcześniejszy rekord Jeremiego wynosił 23 punktów, które w grudniu rzucił przeciwko New Orleans Pelicans.

Ładne wejście pod kosz Sochana

 

 

Sochan został najmłodszym graczem w historii San Antonio Spurs, który zdobył 30 punktów. Jeremy w dniu meczu miał 19 lat i 253 dni. Rekord należał do Tony’ego Parkera, który miał 20 lat i 208 dni, kiedy pierwszy raz rzucił dla Spurs 30 punktów.

Efektowny wsad Sochana

 

 

Suns prowadzili przez prawie całe spotkanie. Ich największa przewaga wynosiła 13 punktów, a jeszcze na osiem minut przed końcem 11. Wtedy jednak Spurs wzięli się za odrabianie strat. Po celnym rzucie za trzy punkty Sochana na półtorej minuty przed końcem było już tylko 108:107 dla Suns.

Do dogrywki doprowadził Keldon Johnson, ale w doliczonym czasie gry Suns zdobyli 18 punktów, a Spurs 10.

- Jestem naprawdę dumny z moim zawodników. Grali twardo, byli zaangażowani, robili wszystko co mogli. Włożyli ogromny wysiłek w grę przeciwko dobrej drużynie - przyznał po meczu Gregg Popovich, trener San Antonio Spurs.

Najwięcej punktów dla Spurs rzucił Keldon Johnson - 34, a Suns do wygranej poprowadził Chris Paul - 31 punktów i 11 asyst. Do tego Mikael Bridges dodał 25 punktów (osiem w dogrywce), Deandre Ayton 23 i osiem zbiórek.

Przygotował: Probasket Media.

Tagi: Jeremy Sochan, San Antonio Spurs