Raków Częstochowa zdobywcą Superpucharu Polski

Data: 2022-07-15 Komentarze: 0

Raków Częstochowa zdobywcą Superpucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna sięgnęli po trofeum dzięki wygranej 2:0 z Lechem Poznań.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania z nieco innym nastawieniem. Częstochowianie wybiegli na murawę w najmocniejszym zestawieniu, natomiast John van den Brom dał szansę zmiennikom. W podstawowym składzie Kolejorza znalazło się tylko trzech piłkarzy z wyjściowej jedenastki na niedawne spotkanie z Karabachem Agdam.

W pierwszej połowie żadna ze stron nie potrafiła wyraźnie zdominować rywala, ale to zdobywcy Pucharu Polski schodzili do szatni z jednobramkową zaliczką. W 43. minucie gola strzelił Bogdan Racovitan.

Początek drugiej połowy przyniósł ożywienie w grze, które poskutkowało zmianą wyniku. W 51. minucie Mateusz Wdowiak przeprowadził akcję lewą stroną i podwyższył prowadzenie Medalików. Od tego momentu tempo meczu spadło, dzięki czemu wicemistrzowie Polski mogli spokojnie wyczekiwać ostatniego gwizdka sędziego.

Dla Rakowa jest to drugi z rzędu triumf w Superpucharze Polski. W zeszłym roku częstochowianie okazali się lepsi od Legii Warszawa.

Przygotował: Hubert Rybkowski, Rafał Rutkowski.