XPress >> Sporty zimowe

Przed 40. kolejką PHL

Data: 2023-01-27 Komentarze: 0

W piątek, 27 stycznia odbędzie się 40. kolejka Polskiej Hokej Ligi. Lider rozgrywek Comarch Cracovia zmierzy się na wyjeździe z obrońcą tytułu GKS Katowice. Arcyciekawie zapowiada się także konfrontacja wicelidera z Oświęcimia z trzecim w tabeli GKS Tychy

Aktualnie w tabeli PHL prowadzą Pasy, a GieKSa plasuje się na 4. pozycji. W czterech dotychczasowych meczach obecnego sezonu jest remis, dwukrotnie triumfowali podopieczni Rudolfa Rohacka i tyle samo razy zwyciężyli katowiczanie.

W 5. kolejce Pasy przegrały u siebie 1:3, w 14. Ślązacy pokonali na własnym lodowisku rywali 3:1, w 23. kolejce w Krakowie było 2:1 po dogrywce, a w 32. kolejce w Satelicie goście zwyciężyli 6:2. W październiku w poprzednim roku obydwa zespoły spotkały się także w meczu o Superpuchar Polski. GieKSa wygrała wtedy aż 7:1. Katowiczanie liczą m.in. na Bartosza Fraszko, który jest liderem klasyfikacji kanadyjskiej. Napastnik GieKSy strzelił już 18 goli i zaliczył aż 30 asyst.

W piątek emocjonować się również będziemy spotkaniem Tauron Re-Plast Unii z GKS Tychy. Gospodarze mają za sobą dwie porażki, w poprzednim tygodniu biało-niebiescy przegrali z Pasami 1:2 oraz z GieKSą 2:3 po dogrywce. W Oświęcimiu z dużym optymizmem spoglądają na najbliższe kolejki ligowe. - Jestem przekonany, że wylądujemy na pierwszym miejscu w tabeli - mówił Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport na łamach dziennika „Sport”. Tyszanie wygrali cztery ostatnie spotkania.

W pozostałych dwóch meczach 40. kolejki Tauron Podhale Nowy Targ zagra z JKH GKS Jastrzębie, a KH Energa Toruń zmierzy się z Marmą Ciarko STS Sanok. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Przygotował: PZHL.

Tagi: Polska Hokej Liga