Flash News

Polskie drużyny 3x3 odpadły z mundialu

Data: 2022-07-01 Komentarze: 0

Reprezentacje kobiet i mężczyzn w koszykówce trzyosobowej zakończyły udział w mistrzostwach świata. Obie drużyny pożegnały się w turniejem na etapie ćwierćfinałów.

Jako pierwsi do gry wkroczyli panowie, którzy w fazie grupowej grali w kratkę. Najpierw wygrali z Japonią, potem przegrali z Holandią, następnie ograli Chiny, aby na koniec polec z Litwą. Takie wyniki dały im trzecie miejsce w grupie i możliwość walki o ćwierćfinał w barażu z Mongolią. I choć udało się pokonać Azjatów, to potem lepsza okazała się Belgia, która wygrała 18:14.

Drużyna żeńska rozpoczęła zmagania od kompletu zwycięstw w grupie. Najpierw wygrała z Mongolią, potem otrzymała walkower za spotkanie z Dominikaną, która nie przyjechała na turniej, a następnie pokonała Belgię i Egipt. Dzięki temu biało-czerwone awansowały bezpośrednio do ćwierćfinałów, gdzie przyszło im się mierzyć z Litwą. Pomimo tego, że rywalki miały w nogach jeden mecz więcej, to ograły Polki 19:16 i wyrzuciły je za burtę rozgrywek.

25 czerwca w turnieju triumfowały drużyny Serbii wśród panów i Francji wśród kobiet. Nam na osłodę pozostaje medal dla Piotra Grabowskiego aka 'Grabo' w konkursie wsadów.

Przygotował: Hubert Rybkowski

Tagi: 3x3