Polska - Tunezja w 1/8 finału siatkarskich MŚ 2022

Data: 2022-09-04 Komentarze: 0

Reprezentacja Polski w niedzielę wystąpi w 1/8 finału siatkarskich mistrzostw świata 2022. Rywalem Biało-Czerwonych będzie Tunezja.

W fazie grupowej Polska pokonała kolejno Bułgarię 3:0, Meksyk 3:0 i USA 3:1. Zgodnie z regulaminem mistrzostw świata 2022 pierwsze i drugie miejsce w drabince 1/8 finału przysługiwały organizatorom turnieju. Polacy zakończyli zmagania grupowe z lepszym wynikiem niż Słoweńcy, dlatego do kolejnego etapu przystąpili najwyżej rozstawieni. Co za tym idzie, przyszło im zagrać z najsłabszą ekipą spośród 16, które pozostały w rywalizacji, czyli Tunezją.

Siatkarze z Afryki co prawda ponieśli dwie porażki 0:3 w grupie A - z Ukrainą oraz z Serbią, jednak dzięki zwycięstwu w trzech setach z Portoryko i przegranej Kanadyjczyków z Turkami 0:3 w zestawieniu E wyprzedzili tych pierwszych i awansowali do 1/8 finału jako czwarty najlepszy zespół z trzecich miejsc.

Tunezyjczycy są afrykańskim potentatem. 11 razy zdobyli mistrzostwo kontynentu. W mistrzostwach świata regularnie grają od 20 lat. Awansują do igrzysk, ale w turnieju olimpijskim wygrali tylko raz, w 1984 roku z Egiptem. Jedynym zawodnikiem z reprezentacji na MŚ 2022, który gra w klubie zagranicznym, jest Khaled Bouallegue. Na co dzień występuje w GFC Ajaccio VB.

Źródło: plusliga.pl.

Przygotował: sportowa.tv

Tagi: siatkówka