Pięć Polek w turnieju Wimbledonu

Data: 2022-07-01 Komentarze: 0

W obecnej edycji turnieju singlowego na kortach Wimbledonu uczestniczyło aż pięć reprezentantek Polski. Wszystko za sprawą Mai Chwalińskiej i Katarzyny Kawy, które zwycięsko przebrnęły przez eliminacje.

Już wcześniej pewne gry w turnieju głównym były trzy polskie zawodniczki – Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch, a to z powodu odpowiednio wysokich miejsc rankingowych. Aby do nich dołączyć, Chwalińska i Kawa musiały wygrać po trzy mecze kwalifikacyjne.

Nieco sprawniej poszło starszej z tych dwóch zawodniczek. 29-letnia Kawa największe trudności miała w pierwszej rundzie, gdy potrzebowała trzech setów do ogrania Susan Bandecchi, lecz kolejne pojedynki z Sophie Chang i Leolią Jeanjean rozstrzygała już w dwóch partiach.

20-letnia Chwalińska wszystkie swoje mecze wygrała w trzech setach. Najpierw pokonała Alionę Bolsovą, później Alexandrę Cadantu-Ignatik, aż w końcu okazała się lepsza od Coco Vandeweghe i wywalczyła przepustkę do pierwszego w karierze Wielkiego Szlema.

W samym turnieju Polki grają już ze zmiennym szczęściem. Z kobiecej piątki na kortach zaprezentują nam się jeszcze Iga Świątek oraz Magdalena Fręch. Najwcześniej w akcji będzie można zobaczyć Magdalenę Fręch, która dziś (piątek) w parze z Brazylijką Beatriz Haddad Maią zagra w drugiej rundzie debla.

Przygotował: Hubert Rybkowski

Tagi: Wimbledon