Mocni sparingowi rywale Śląska w Turcji

Data: 2023-01-07 Komentarze: 0

W niedzielę, 8 stycznia, WKS rozpocznie obóz przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2022/23 PKO BP Ekstraklasy. W Turcji wrocławianie rozegrają przynajmniej cztery sparingi.

Pierwszy mecz 2023 roku zespół Ivana Djurdjevicia rozegra jeszcze przed wylotem na obóz. W sobotę, 7 stycznia, WKS podejmie na stadionie przy ul. Oporowskiej Piasta Gliwice. Spotkanie o godz. 12, a transmisja na kanale YouTube Śląska Wrocław.

Kolejne starcia przygotowujące do powrotu ligi czekają na Wojskowych już na tureckiej ziemi. W planie są cztery sparingi, choć niewykluczone, że pod koniec obozu do tej listy zostanie dokooptowane jeszcze jedno spotkanie. Z tych meczów również planowane są transmisje live.

Lista sparingów Śląska Wrocław podczas obozu przygotowawczego w Belek (Turcja):

10 stycznia: Ujpest FC (Węgry) - Śląsk Wrocław
15 stycznia: Śląsk Wrocław - Universitatea Craiova (Rumunia)
16 stycznia: Śląsk Wrocław - Rapid Wiedeń (Austria)
19 stycznia: Śląsk Wrocław - Debreczyn VSC (Węgry)

Wrocławianie zmierzą się więc z dwiema drużynami z Węgier, jedną z Rumunii i jedną z Austrii. Wszystkie z najwyższych lig w swoich krajach. Mało tego, wszystkie z nich mają na swoim koncie spore sukcesy. Dość powiedzieć, że w sumie zdobyli oni aż 63 tytuły mistrzowskie! Na ten dorobek składa się 20 tytułów Ujpestu i 7 Debreczyna na Węgrzech, 4 tytuły Craiovy w Rumunii i aż 32 Rapidu w Austrii.

Przygotował: Śląsk Wrocław. Zdj. Dawid Antecki.

Tagi: Śląsk Wrocław