XPress >> Sporty motorowe

Maciej Janowski triumfatorem Turnieju o Złoty Kask

Data: 2023-05-07 Komentarze: 0

Maciej Janowski wygrał w Opolu Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela. Przez praktycznie całe zawody był właściwie nie do złapania. Uległ tylko raz - w ostatnim biegu lepszy od niego był Dominik Kubera. Drugie miejsce zajął Bartosz Zmarzlik, a podium uzupełnił Piotr Pawlicki. W Opolu mimo opadów deszczu można było oglądać kapitalne ściganie i żużel na najwyższym poziomie.

Sobota przywitała wszystkich sympatyków żużla obfitymi opadami deszczu. Zawody nie rozpoczęły się o 16:15 tak jak zakładano, ponieważ nawierzchnia nie spełniała wymogów regulaminowych. Na torze długo trwały bardzo zaawansowane prace, by doprowadzić go stanu, który nie będzie stwarzał niebezpieczeństwa dla zawodników. W końcu o 17.00 licznie zgromadzeni kibice na stadionie w Opolu mogli podziwiać najlepszych polskich żużlowców.

Po dwóch seriach niepokonanych zawodników było dwóch - Bartosz Smektała i Maciej Janowski. Ale później ataki rywali w kolejnych biegach wytrzymał jedynie "Magic", który dał się pokonać dopiero w ostatnim biegu. W nim szybszy okazał się Dominik Kubera, dla którego była to pierwsza "trójka" w dzisiejszych zawodach. Janowski po zwycięstwie nie ukrywał radości.

- Bardzo się cieszę, że moje ściganie dzisiaj wróciło na bardzo wysoki poziom i to jest dla mnie najważniejsze. Super, że te zawody się odbyły, bo wiemy jakie były problemy z torem po opadach. Włożono dużo pracy, aby mogły się odbyć - powiedział zawodnik wrocławskiej Betard Sparty.

Zawody w Opolu były także bardzo zadowalające dla Piotra Pawlickiego, który zajął 3. miejsce.

- Ostatnio bywam ciągle niezadowolony, a dzisiaj nareszcie jest inaczej. Miejsce na podium w takiej stawce to duża rzecz. Ustąpiłem tylko Maćkowi Janowskiemu i Bartkowi Zmarzlikowi, a wiadomo jakiej klasy są to zawodnicy. Z pewnością ten triumf doda mi skrzydeł i pozwoli uwierzyć w siebie - przyznał zawodnik Betard Sparty Wrocław po zakończonych zawodach.

Reall Finał Turnieju o Złoty Kask - Memoriał Jerzego Szczakiela to bardzo prestiżowy turniej, ponieważ daje również polskim zawodnikom możliwość startów w eliminacjach Speedway Grand Prix. Kwalifikację z Opola uzyskali: Piotr Pawlicki, Dominik Kubera, Bartosz Smektała i Przemysław Pawlicki - w komplecie wychowankowie Unii Leszno, choć dziś - poza "Smykiem" - startujący w innych barwach.

Przygotował: Speedwayevents.pl.

Tagi: Maciej Jankowski, Złoty Kask