Lechia i Pogoń grają dalej w Lidze Konferencji

Data: 2022-07-20 Komentarze: 0

Lechia Gdańsk i Pogoń Szczecin wywalczyły awans do II rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. W spotkaniach rewanżowych obie ekipy obroniły wypracowaną wcześniej zaliczkę, jaką były wygrane 4:1 u siebie.

Jako pierwsi na murawę wybiegli Lechiści, którzy mierzyli się z macedońską Akademiją Pandev. W 37. minucie drużyna z Pomorza otworzyła wynik spotkania, a to za sprawą gola Macieja Gajosa. I choć w 59. minucie do wyrównania doprowadził Dimitar Mitrovski, to ostatnie słowo należało do Rafała Pietrzaka, który na 8 minut przed końcem zapewnił gdańszczanom zwycięstwo 2:1 w meczu i jednocześnie 6:2 w całym dwumeczu.

Pogoń natomiast wybrała się na Islandię i nie będzie zbyt dobrze wspominać tego wyjazdu. Portowcy przegrali z KR Reykjavik 0:1 po golu Sigurdura Hallssona z 44. minuty, ale cały dwumecz wygrali 4:2 i awansowali do dalszych gier.

Kolejnymi rywalami Lechii i Pogoni będą odpowiednio Rapid Wiedeń oraz Broendby. Na tym etapie do gry wkroczy także Raków Częstochowa, który zmierzy się z Astaną.

Przygotował: Hubert Rybkowski. Zdj. Twitter/PogonSzczecin