Lech Poznań żegna się z Ligą Mistrzów

Data: 2022-07-15 Komentarze: 0

Koniec marzeń Lecha Poznań o Lidze Mistrzów. W rewanżowym meczu z Karabachem Agdam Kolejorz przegrał 1:5 i pożegnał się z elitarnymi rozgrywkami już w I rundzie kwalifikacji.

Mistrzowie Polski przyjechali do Azerbejdżanu z jednobramkową zaliczką, a już w pierwszej minucie spotkania rewanżowego wyszli na prowadzenie po golu Kristoffera Velde. Jednak w 14. minucie było już 1:1, a to za sprawą trafienia Kady'ego. Tuż przed przerwą piłkę w siatce poznaniaków umieścił Filip Ozobić i stan dwumeczu zrobił się remisowy.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko gospodarze. W 56. minucie zrobił to Kevin Medina, w 74. minucie dublet skompletował Kady, a cztery minuty później wynik ustalił Abbas Huseynov.

Porażka sprawia, że Lech będzie teraz grał w Lidze Konferencji Europy. W II rundzie eliminacji tych rozgrywek zmierzy się z gruzińskim Dinamem Batumi lub słowackim Slovanem Bratysława.