XPress >> Koszykówka

Jeremy Sochan w TOP10 wsadów

Data: 2023-01-12 Komentarze: 0

Minionej nocy San Antonio Spurs znów grali w Memphis i mimo że walczyli do końca, to musieli jednak uznać wyższość Grizzlies 129:135. Jeremy Sochan spędził na boisku 29 minut i zdobył 11 punktów (5/9 z gry i 1/1 z osobistych). Dołożył do tego trzy zbiórki, pięć asyst i dwa przechwyty. Sochan popisał się też jedną z najefektowniejszych akcji meczu. W czwartej minucie spotkania zakończył wjazd efektownym wsadem nad Jarenem Jacksonem Jr., jednym z najlepszych defensorów i najlepiej blokujących zawodników w całej NBA.

- Zobaczcie na to! Wsad prawą ręką po minięciu w lewo nad próbującym go zablokować rywalem! Niewiarygodne! - stwierdził Matt Bonner, były gracz Spurs, a obecnie komentator telewizyjny.

Jeremy próbował już wsadu nad Jarenem Jacksonem Jr. w poprzednim meczu przeciwko Grizzlies. Josh Richardson powiedział wtedy: podoba mi się to. Czasami trzeba być trochę szalonym.

- Niewielu jest zawodników w NBA, którzy są w stanie zapakować nad Jarenem Jacksonem Jr.’em. To jeden z najlepszych obrońców w strefie podkoszowej w całej NBA. Prawdopodobnie wygra nagrodę dla najlepszego defensora w tym sezonie, albo w jednym z kolejnych. Jeremiemu należy się duże uznanie za to, że nie obawiał się takiego zagrania przeciwko niemu - przyznał po meczu Doug McDermott, skrzydłowy Spurs.

NBA doceniła zagranie Polaka i umieściła jego wsad na 6. miejscu w zestawieniu TOP10 minionej nocy

Nie był to jedyny efektowny wsad Sochana w tym meczu. Również w trzeciej kwarcie poszybował wysoko i zakończył akcję "Slam Dunkiem". Tym razem jednak wybił się z dwóch nóg i włożył piłkę do kosza jedną ręką. - Czekałem aż Jaren Jackson Jr. skoczy do bloku, ale widać, że dostał lekcję w pierwszej kwarcie - powiedział Matt Bonner.

Drugi wsad Sochana znajdą Państwo tutaj: 

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

13/14 stycznia (noc z piątku na sobotę) godz. 01:30 San Antonio Spurs - Golden State Warriors

15/16 stycznia (noc z niedzieli na poniedziałek) godz. 01:00 San Antonio Spurs - Sacramento Kings

Przygotował: PROBASKET Media

Tagi: Jeremy Sochan, San Antonio Spurs