XPress >> Koszykówka

Jeremy Sochan w All Star Weekend

Data: 2023-02-17 Komentarze: 0

Jeremy Sochan jest pierwszym Polakiem, który został zaproszony do udziału w Weekendzie Gwiazd. Skrzydłowy San Antonio Spurs wystąpi w meczu Jordan Rising Stars, czyli dla Wschodzących Gwiazd, gdzie zagrają debiutanci i drugoroczniacy oraz zawodnicy z zaplecza NBA. All Star Weekend odbędzie w dniach 17-19 lutego w Salt Lake City, gdzie na co dzień grają Utah Jazz.

W sumie do Jordan Rising Stars asystenci trenerów NBA wybrali 11 debiutantów i 10 drugoroczniaków oraz siedmiu zawodników z G League, czyli zaplecza NBA. Z tych 21 graczy NBA wybrano trzy drużyny, a czwartą będą gracze z G League.

Trenerami tych drużyn zostali byli gracze NBA: Pau Gasol, Joakim Noah, Jason Terry i Deron Williams. Kilka dni temu spotkali się, aby wybrać zawodników do swoich drużyn.

Jeremy Sochan został wybrany z 10. numerem (w czwartej rundzie) przez Joakima Noaha. W Drafcie brali udział Gasol, Noah i Williams. Zespół Terry’ego składa się z zawodników G League.

W wyniku Draftu J. Sochan trafił do składu z takimi zawodnikami, jak:

Evan Mobley (Cavaliers)

Josh Giddey (Thunder)

Jalen Williams (Thunder)

Jeremy Sochan (Spurs)

Quentin Grimes (Knicks)

Jabari Smith Jr. (Rockets)

Jalen Duren (Pistons)

W Jordan Rising Stare rozegrane zostaną trzy mecze - półfinały i finał. Spotkania nie będą na czas, ale do określonej liczby punktów. Półfinały wygra ten, kto pierwszy osiągnie 40 punktów, a finał grany będzie do 25 punktów. Wydarzenie, w którym weźmie udział Jeremy Sochan odbędzie się w piątek 17 lutego. W Polsce będzie to noc z piątku na sobotę, początek o godz. 3:00. W sobotę 18 lutego odbywać się będą konkursy (m.in. wsadów i trójek), a w niedzielę tradycyjny Mecz Gwiazd.

Jeremy o udziale w Weekendzie Gwiazd

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Zawsze marzyłem o tym, żeby być częścią All-Star Weekend. Bardzo się cieszę, że jestem zdrowy i wezmę udział w tym wydarzeniu. Jestem pierwszym Polakiem w Weekendzie Gwiazd, ale wierzę, że w przyszłości będzie nas więcej. To dopiero początek. Chcę być zawodnikiem, na którego można patrzeć i myśleć "będę taki jak ty!". Trzeba wierzyć, że możliwości są nieograniczone, myśleć pozytywnie i codziennie pracować.

- Po meczu w Charlotte wracam do San Antonio, skąd natychmiast lecę do Salt Lake City. Wiem, że będzie dużo kibiców i dziennikarzy. Mamy tylko jeden trening przed meczem i wszyscy będziemy bardzo zajęci różnymi aktywnościami. Zobaczymy, nie mam jeszcze całego planu.

Jeremy Sochan jest pierwszym debiutantem w Spurs od czasu Tima Duncana, a więc od sezonu 1997/98, który notuje średnio co najmniej 10 punktów na mecz. Średnie Sochana w tym sezonie: 10,1 punktu, 4,9 zbiórki i 2,5 asysty. Na boisku spędza średnio 26 minut, zagrał w 47 meczach z czego w 44 wystąpił w pierwszej piątce.

Sochan jest jednym z dwóch debiutantów w tym sezonie NBA, którzy mogą pochwalić się zdobyczą 400 punktów, 200 zbiórek i 100 asyst. Drugim jest Paolo Banchero z Orlando Magic, który jest faworytem do nagrody dla najlepszego debiutanta. Warto odnotować, że 28 stycznia przeciwko Phoenix Suns, Jeremy został dopiero piątym nastolatkiem w historii NBA, który zdobył co najmniej 30 punktów i miał osiem zbiórek oraz pięć asyst w meczu. Wcześniej takim osiągnięciem mogli pochwalić się tylko: LeBron James, Kevin Durant, Luka Doncic i Zion Williamson.

Przygotował: PROBASKET Media. Zdj. NBA.

Tagi: Jeremy Sochan, All Star Weekend