Hurkacz triumfuje w finale debla w Stuttgarcie

Data: 2022-06-24 Komentarze: 0

Hubert Hurkacz wraz z Chorwatem Mate Paviciem zwyciężyli w turnieju deblowym w Stuttgarcie. Dla tenisisty z Wrocławia to czwarty triumf w grze podwójnej, a ósmy ogółem w turniejach ATP Tour.

Rozstawiona z numerem trzecim polsko-chorwacka para bez większych problemów przebrnęła przez 1/8 finału. W ćwierćfinale przyszło jej rywalizować z braćmi Tsitsipasami i było to bardzo zacięte starcie, rozstrzygnięte dopiero w super tie-breaku. Hurkacz i Pavić wyszli z niego zwycięsko, dzięki czemu awansowali do półfinału, gdzie w dwóch setach ograli Rohana Bopannę i Denisa Szapowałowa.

W decydującym meczu ich przeciwnikami był rozstawiony z numerem pierwszym duet Tim Puetz oraz Michael Venus. Polak i Chorwat byli jednak poza ich zasięgiem i w ciągu 88 minut rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, wygrywając w obu setach 7:6.

Dla Hurkacza był to drugi zwycięski turniej w tym roku. W kwietniu w parze z Amerykaninem Johnem Isnerem nie mieli sobie równych w grze podwójnej na kortach twardych w Miami.

Przygotował: Hubert Rybkowski