Efektowny triumf Legii w Zielonej Górze

Data: 2023-01-08 Komentarze: 0

W meczu XV kolejki Energa Basket Ligi koszykarze Legii Warszawa pokonali na wyjeździe Eneę Zastal BC Zielona Góra 106:90. Dla legionistów był to pierwszy od 35 lat triumf odniesiony nad tym rywalem na jego terenie. Zwycięstwo to sprawiło także, że Zieloni Kanonierzy zagrają w lutowym turnieju o Suzuki Puchar Polski.

Zielonogórzanie rozpoczęli ze sporą energią dzięki czemu bardzo szybko objęli prowadzenie 6:0. Ze strony Legii odpowiadał Geoffrey Groselle trafiający zarówno spod samej obręczy jak również z półdystansu. Po „trójce” Raya McCalluma Legia prowadziła 8:6 i cieszyła się niezłą skutecznością. Na cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony meczu warszawianie prowadzili 20:11. Po przerwie na żądanie wciąż to Legia była lepsza co przypieczętowała wsadem Janisa Berzinsa. Efektowne zagranie ustaliło wynik pierwszej kwarty – 30:18 dla warszawian.

Zastal starał się wymuszać przewinienia rywala odważnie atakując kosz – najlepiej wychodziło to Przemysławowi Żołnierowiczowi dzięki któremu strata gospodarzy stopniała do sześciu „oczek”. Zieloni Kanonierzy grali szybko, często zamieniając kontrataki na punkty. Właśnie w takich okolicznościach dwukrotnie z rzędu zza łuku trafił Ray McCallum i Legia objęła najwyższe tego dnia powadzenie, 42:28. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego grali z dużym zaangażowaniem, walczyli o każdą piłkę co przynosiło efekty. Na półmetku spotkania Legia wygrywała aż 60:41.

Pomimo wyraźnego prowadzenia stołeczna ekipa nie zamierzała się zatrzymywać. Skutecznie akcje kończyli Billy Garrett, Ray McCallum i Geoffrey Groselle. W końcu swoje pierwsze punkty w tym meczu zdobył Grzegorz Kulka, po czym tablica wyników wskazywała rezultat 72:47 dla gości. Gospodarze nie ustawali w wysiłku, by przed ostatnią kwartą zniwelować tę stratę i cel swój osiągnęli – po 30 minutach gry Legia prowadziła 83:67. Po kolejnym celnym rzucie za trzy punkty w wykonaniu Raya McCalluma na nieco ponad cztery minuty przed końcem meczu stało się niemal jasne, że to Legia będzie triumfować. Tak też się stało – Legia Warszawa pokonała Eneę Zastal BC Zielona Góra 106:90.

To dziewiąte zwycięstwo legionistów w trwającym sezonie Energa Basket Ligi. Triumf ten dał warszawianom przepustkę do gry w turnieju finałowym o Suzuki Puchar Polski, który zostanie rozegrany w dniach 16-19 lutego.

Kolejny mecz warszawianie rozegrają w niedzielę, 15 stycznia o godz. 15:30. Wówczas w hali OSiR Bemowo stołeczna ekipa podejmie Rawlplug Sokół Łańcut.

Przygotował: Legia Warszawa. Zdj. Marcin Bodziachowski.

Tagi: Legia Warszawa, Enea Zastal BC Zielona Góra