XPress >> Sporty zimowe

Amplituda emocji w meczach Polek w Mistrzostwach Świata U18

Data: 2023-01-13 Komentarze: 0

Od 10 do 15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach rozgrywane są Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB. Reprezentacja Polski rywalizuje z Koreą Południową, Danią, Hiszpanią, i Chińskim Tajpej.

W premierowym spotkaniu reprezentacja Polski pokonała Koreą Południową 6:0. Polki przez cały mecz, nawet będąc w osłabieniu, grały bardzo ofensywnie. Bramki zdobywały kolejno Łąpieś 11, Zięba 24, Stępień 38, Sencerz 42, Stępień 53, Huchel 58.

W drugim meczu Biało-Czerwone przegrały po bardzo zaciętym meczu z mocną Danią 1:3. Polki zmierzyły się z bardziej wymagającym rywalem. Minęło zaledwie 69 sekund i Dunki objęły prowadzenie po skutecznym strzale Fredrikke Foss.

Polki regularnie atakowały. Częściej strzelały na bramkę, przeważały, ale pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:1. W drugiej przyjezdne wykorzystały szybkie kontry i dwukrotnie trafiły do siatki. W 52. minucie Maja Brzezińska zdobyła bramkę dla naszego zespołu. Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

- W pierwszej tercji byłyśmy za bardzo ospałe. Poza tym mamy problemy ze skutecznością – oceniła zawodniczka Lena Zięba. - Dużym problemem było to, że oddałyśmy za mało groźnych strzałów. Cieszę się, że dziewczyny podniosły się w trzeciej tercji. To nie jest koniec mistrzostw, walczymy dalej – podkreśliła trenerka Magdalena Jabłońska.

Bramki zdobywały Foss 2, Pouls 30, Hoeg 34 – Brzezińska 52

W piątek, 13 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach reprezentacja Polski rozegrała trzeci mecz. Biało-Czerwone po bardzo dobrym spotkaniu pokonały Hiszpanki 4:0.

Biało-Czerwone przeważały w piątkowym starciu od pierwszych minut. W 6. minucie bramkę zdobyła Matylda Stępień, która jest jedną z czołowych zawodniczek mistrzostw. Ofensywnie grająca hokeistka strzeliła już w katowickim turnieju trzy gole. W 17. minucie wynik podwyższyła kapitan Natalia Nosal. Również decydująca tercja należała do Polek. Pod koniec bramkarkę Hiszpanii zaskoczyła Maja Brzezińska, a Justyna Żyła wpakowała krążek do pustej bramki.

Bramki strzelały Stępień 6, N. Nosal 17, Brzezińska 59, Żyła 60

- Jesteśmy trochę zaskoczone, nie spodziewałyśmy się, że wygramy z Hiszpanią aż tak wysoko – oceniła zawodniczka Matylda Stępień. W sparingu, który odbył się przed mistrzostwami Polska wygrała z Hiszpanią 4:3. - Dziewczyny były mocno zmotywowane po czwartkowej porażce z Danią. Podniosły się i zagrały naprawdę dobre zawody – cieszyła się trenerka Magdalena Jabłońska.

Ostatni mecz w turnieju Polki rozegrają w niedzielę z Chińskim Tajpej.

Przygotował: PZHL

Tagi: Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie